Запорожская областная федерация футбола Федерация футбола Украины

Команда – легенда!

Foto 64855 Куйбышево история35 років назад футбольна команда «Метеор» заводу «Електроприлад» з колишнього Куйбишевого (нині - Більмак)  виборола один із найпочесніших призів – перехідний Кубок обласної газети «Запорізька правда».
Іноді, щоб справедливо оцінити сьогоднішній день, треба заглянути у минуле. Таку формулу можна застосувати і щодо спорту, зокрема, до футболу. Рік, що минає, для футболістів Куйбишевського району (80-ті роки) пам’ятний.  Це був дев’ятий розіграш призу газети «Запорізька правда», що проходив за олімпійською системою. У ньому брали участь 40 сільських футбольних команд області. До речі,Куйбишевський район представляли чотири команди. На шляху до фінальної частини, футболісти «Метеора» здобули перемогу в чотирьох матчах. Спочатку обіграли спортсменів колгоспу «Таврія» (Куйбишеве) із рахунком 3:1, потім минулорічного володаря призу і чемпіона області серед сільських колективів команду радгоспу «Кам’янське» (Кам’янсько-Дніпровський район) – 1:0, далі володарів призу «Запорізької правди» 1978 року, футболістів радгоспу імені Димитрова (Приморський район) – 2:0 та колгоспу імені Куйбишева (Приморський район) – 1:0.
Бажання і несхитна воля до перемоги привели спортсменів до заключних поєдинків, які проходили 10-11 жовтня у селищі Михайлівка. Крім куйбишевських футболістів, учасниками фінальної частини стали команди колгоспу «Орлянський» (Василівський район), радгоспу «Чапаєвський» (Вільнянський район) та господарі турніру колгоспу імені Мічуріна (триразовий володар призу газети «Запорізька правда» – 1975, 1976, 1977 років). Суперником метеорівців у півфінальному матчі була команда колгоспу імені Мічуріна. Цей матч став яскравою сторінкою в історії першого дня змагань. Рахунок було відкрито на 35 хвилині, м’яч забив Григорій Панченко з передачі Костянтина Поньки. У середині другого тайму господарі поля встановили рівновагу. Однак в останні хвилини гри двічі відзначився Олександр Барахов і матч закінчився з рахунком 3:1 на користь «Метеора».
Фінальна гра куйбишевців з футболістами радгоспу «Чапаєвський» була напруженою і буквально нашпигованою драматичними моментами. Комбінували, грали на великих швидкостях, суперники створювали чимало небезпечних ситуацій біля воріт. Минуло тридцять хвилин гри і «Метеор» вів у рахунку 2:0. Двічі забив Григорій Панченко з передачі Костянтина Поньки. Але радгоспні футболісти наприкінці першого тайму та на початку другого забили по м’ячу – рахунок зрівнявся – 2:2. За 20 хвилин до закінчення матчу знову вдало зіграв тандем Костянтин Понька і Григорій Панченко. Рахунок став 3:2 на користь куйбишевців. Йшла дев’яностохвилинна гра, ще тридцять секунд – і перемога. Однак суддя матчу призначив пенальті у ворота «Метеора», і остаточний рахунок в основний час став 3:3. Додатковий час не виявив переможця. Довелося бити після матчеві пенальті. Їх краще виконали футболісти "Метеора" Костянтин Понька, Віктор Єрьоменко, Олександр Барахов – 3:2 - це перемога!
Урочисте закриття турніру, щирі поздоровлення, побажання нових успіхів. І ось, нарешті, кубок «Запорізької правди» у руках капітана заводської команди Костянтина Поньки. До речі, його визнали кращим гравцем турніру і нагородили цінним подарунком.
Foto 64855 Куйбышево история
У тому переможному для куйбишевців розіграші призу обласної газети у команді «Метеор» грали воротарі: Іван Терновий, Петро Демченко, захисники: Олександр Курочка, Віктор Єрьоменко, Федір Руденко, Віктор Дорошенко, півзахисники: Валерій Авраменко, Сергій Сліпченко, Костянтин Понька (забив один м’яч), Анатолій Стародуб, Микола Остапенко, Віктор Симоненко, Володимир Єгорушин, Іван Малука, нападаючі: Григорій Панченко, Олександр Барахов (забив 6 м’ячів), Анатолій Бушко. Начальником команди був М.І. Коваль. Серед згаданих футболістів, на жаль, уже багато покійних. Тоді облспорткомітет присвоїв всім гравцям команди перший розряд з футболу.
Дуже багато для успіху «Метеора» зробив великий шанувальник футболу директор заводу «Електроприлад» П.С. Сімченко, а також голова профспілкового комітету Д.К. Ігнатенко та його заступник В.Г. Кошель. Володар призу газети «Запорізька правда» постійно представляв нашу область на змаганнях на кубок України серед команд спорттовариства «Колос». Команда «Метеор» теж готувалась до цих престижних республіканських змагань, які повинні були пройти в місті Армянськ (Автономна Республіка Крим), але їх в наступному році скасували. Через п’ять років команда «Метеор» досягла ще одного значного успіху – стала чемпіоном області в другій групі і перейшла в першу. Протягом трьох літ наші спортсмени виступали в групі сильніших команд. Змагалися з ветеранами донецького «Шахтаря», київського «Динамо», запорізького «Торпедо» та футбольною командою «ЗАЛК» Запорізького алюмінієвого комбінату.
Тетяна Черниш, фото з архіву видання "Рідний край"