Пам’яті майстра слова

Криворотько памятникІм’я Валентина Криворотька добре відоме прихильникам футболу Запорізької області. Свого часу він був ініціатором проведення турніру сільських футболістів на приз «Запорізької правди». 
 Його ідею підтримали завідуючий відділом інформації Микола Клименко і редактор провідної на той час газети області  Микола Пересунько. Започаткований 1973 року, цей турнір з кожним сезоном набував все більшої популярності, а кількість команд-учасниць досягла рекордної цифри – 50. Завдяки цим змаганням самобутні команди з’явилися в багатьох районах області. Для Криворотька його невичерпна енергія обернулася обранням головою Президії обласної федерації футболу. Цю громадську посаду він обіймав протягом чверті віку. Його голос не одне десятиліття лунав на стадіонах «Локомотив» і «Торпедо», адже Валентин Володимирович залюбки працював диктором на матчах різноманітних змагань, ніколи не відмовляючись від пропозиції організаторів. 
 
DSCN0279э1На фото (зліва-направо) відомі запорізькі спортивні журналісти: Володимир Дупак - нині головний редактор газети "Индустриальное Запорожье", Валентин Криворотько, Аркадій Копеліович, Володимир Вардідзев 
 
 
 
 
Також протягом кількох десятиліть Валентин Криворотько був одним з найактивніших авторів „Запорізької правди”, очолював позаштатний відділ спорту газети. У 2002 році почесний член Запорізької асоціації спортивних журналістів Валентин Криворотько відзначав свій 70-літній ювілей, на жаль, за сумних обставин. Він пізнав на собі, що таке життя у темряві, й став інвалідом другої групи. Не допомогли навіть хірургічні втручання окулістів – зір було втрачено остаточно. Але оптимізму й почуття гумору ветеран журналістики не втрачав, будучі в курсі усіх спортивних подій, з якими його знайомила вірна подруга життя - дружина Валентина Григорівна. Друзі-журналісти теж не забували свого колегу. Не стало Валентина Володимировича Криворотька у березні 2015 року. 
Днями на Капустяному цвинтарі Запоріжжя, де він знайшов свій останній притулок, на його могилі було встановлено пам’ятник. Зібралися старі друзі – колеги Аркадій Копеліович і Володимир Вардідзев, голова Запорізької обласної федерації футболу Віктор Межейко і член Виконкому Володислав Іщенко, прості шанувальники спорту – його знайомі і рідні. Вшанували пам'ять чудової людини і згадали чимало цікавих історій, яких Валентин Криворотько особисто пережив і розповідав дуже багато. Один із його епізодів-спогадів і пропонуємо вашій увазі: 
 КУРЙОЗИ ПОПУЛЯРНОГО ТУРНІРУ
Цей спогад стосується традиційного турніру сільських футбольних команд на приз „Запорізької правди”. 1971 рік – перший розіграш. У фінальному матчі в селі Скельки Василівського району зустрічаються господарі поля і команда радгоспу імені Леніна з села Благовіщенка Кам’янсько-Дніпровського району. За грою вирішили спостерігати до трьох тисяч уболівальників із Запоріжжя, Дніпрорудного, Василівки, Кам’янки-Дніпровської. За нинішніх часів не завжди такий глядацький загал збирають ігри чемпіонату України. 
Я приїхав до Скельок на редакційній „Волзі” разом з арбітром республіканської категорії Євгеном Соблюдаєвим, який, на жаль, нещодавно пішов з життя. Водій „Волги”, батьки якого мешкали в сусідньому селі,  попросився відлучитися на півгодини, аби провідати їх. Я не заперечував. 
І ось, коли до початку гри залишалося десять хвилин, до мене підходить Соблюдаєв: „А де машина? Там же усі мої суддівські причандали, у тому числі й форма”. Уявляєте мій стан? Коли до виходу команд на поле  залишилося п’ять хвилин, а „Волга” ще не повернулася, звернувся по допомогу до місцевого інструктора фізкультури Василя Спички: „Будь ласка, знайди якісь шаровари, що завгодно! Треба ж суддю одягти”.
Коли Євген Олександрович, вдягнений у незвичну суддівську форму, вже прямував на футбольне поле, під’їхала редакційна „Волга”. Я полегшено  зітхнув. Із запізненням у 5 хвилин гра розпочалася.
Трагікомічним вийшов фінал одного з наступних турнірів на приз „Запорізької правди”, що проходив у Пологах. Перед початком матчу на столик, вкритий червоною скатертиною, ми виставили наш унікальний перехідний кубок, виготовлений на заводі „Сувенір”. Та варто було мені на деякий час відлучився від того столика, як кубок зник – хтось прибрав до рук. А матч, між іншим, наближався до кінця.  
Місцеві спортивні працівники забігали у пошуках пропажі. Запитують у глядачів: ніхто з них нічого не помічав, бо усі були захоплені подіями на полі. І раптом підходить один хлопчина і каже: „Я бачив, як якийсь дядька щось загорнуте в ганчірку в купу сміття за роздягальнею поклав”. Ми – мерщій туди. Дійсно, ось він, наш кубок! 
Мабуть, цей випадок багатьом нагадав відому історію про викрадення Кубка Золотої Богині. 

Партнери

Запорiзька обласна рада

Украинская ассоциация футбола

 

Футбольна погода

Погода
 

Ми у соцмережах

Київський час

html clock code часы для сайта
Сейчас 170 гостей онлайн

Результати матчів


Интернет-магазин Мебель Запорожье Украина онлайн